Yield – co to takiego?

Zakłady bukmacherskie oparte są na matematycznych wyliczeniach. Oczywiście, do jednorazowej, przypadkowej gry nie musisz przygotowywać się tygodniami. Stali gracze, na poziomie profesjonalnym, znają jednak siłę statystyki. To właśnie dzięki nim możesz liczyć na tak zwane pewniaki. W internecie bez problemu znajdziesz typy dnia, na dziś i na jutro. Na różnych stronach codziennie znajdziesz najświeższe wiadomości i kierunki gry. Możesz też sprawdzić skuteczność każdego z dostępnych typerów. Tu z pomocą przychodzi pojęcie yield.

Czym jest yield? Najprościej mówiąc – wskaźnikiem skuteczności danego typera. Dokładniej chodzi o stopę zwrotu, czyli zależność pomiędzy wygranymi a zainwestowanymi pieniędzmi. Dla ułatwienia określa się go w procentach. Przy wyliczeniu bierze się pod uwagę dwie kwoty: sumę postawionych stawek oraz sumę wygranych. Jeśli w miesiącu gracz wygra 1000 zł, a suma stawek wyniosła 500 zł to jego zysk wynosi 500 zł. Oznacza to, że jest yield wynosi 100% – jest całkowicie skuteczny, a każdy zakład – podwojony.

Na międzynarodowym rynku można spotkać się z pojęciem Return On Investment, w skrócie określany jako ROI.  Również oznacza on zwrot z inwestycji., z tą różnicą, że jest inaczej określany. Dodaje się do niego 100% otrzymanego wyniku. W sytuacji, gdy Yield wynosi 30%, ROI będzie wynosił 130 %.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *